İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Hatay Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD GÖNÜLLÜSÜ DUYURUSU 14 Kasım 2018
foto
İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ (AFAD GÖNÜLLÜLERİMİZE DUYURU) Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce 2012-2018 tarihleri arasında yapılan ‘Tolum Afet Gönüllü Eğitimleri’ ni tamamlayarak, İlimizdeki 326 kişiden biri olarak ARALIK 2018 de, Planladığımız Sosyal Faaliyetlerimizi siz GÖNÜLLÜLERİMİZLE paylaşmak istiyoruz.
[Devamı]
12 KASIM AFET EĞİTİMİ HAZIRLIK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 14 Kasım 2018
foto
“12 Kasım Afet Eğitimi Hazırlık Günü” etkinlikleri kapsamında “Türk Kızılayı Hatay Toplum Merkezi”ne devam eden Suriyeli öğrenciler İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Hatay AFAD eğitmenleri tarafından öğrencilere deprem öncesi ve sonrası yapılması gerekenler, deprem anında doğru davranış şekilleri ile ilgili “Temel Afet Bilinci” eğitimi verildikten deprem ve tahliye gerçekleştirilmesinin ardından “Arama ve Kurtarma Araç ve Malzeme Tanıtımı” yapıldı.
[Devamı]
AFAD BAŞKANIMIZ MUHAMMEDİYE ÇADIRKENTİNİ ZİYARET ETTİ. 09 Kasım 2018
foto
AFAD Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU, HATAY AFAD tarafından yönetilen Muhammediye çadırkentini ziyaret etti. AFAD Başkanı ile beraberinde gelen Vali yardımcımlarımız Mahmut HERSANLIOĞLU, Nursal ÇAKIROĞLU ve İl Müdürümüz Ömer AKBAŞ, Muhammediye kampında bulunan okullarının açılış törenine katıldılar.
[Devamı]
SINIRÖTESİ YARDIMLARINDA BUGÜN (24.10.2018) 25 Ekim 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından HATAY AFAD koordinesinde Afrin ve çevre ilçelere yardımlar devam ediyor Afrin Merkezde tespit edilen öncelikle dul, öksüz ve yetimlerin bulunduğu aileler ile göçmen gelen aileler için 340 gıda kolisi yardımına yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak Cinderes İlçesine bağlı iki köydeki okula İHH Insani Yardım Vakfınca tedarik edilen 160 adet çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.
[Devamı]
KBRN FARKINDALIK VE ŞÜPHELİ POSTA EĞİTİMİ 25 Ekim 2018
foto
Yerel Düzey KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) Hizmet Grubu Planı Destek Çözüm ortağı kurum temsilcilerinin KBRN farkındalığının hazırlık çalışmaları kapsamında arttırılması amacıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca tüm İllerde Ekim ayının son haftası düzenlenmesi planlanan “KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi” İlimizde 25 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirildi.
[Devamı]
SINIRÖTESİ YARDIMLARINDA BUGÜN (21.10.2018) 21 Ekim 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından HATAY AFAD koordinesinde Afrin ve çevre ilçelere yardımlar devam ediyor Cinderes ilçesine bağlı Heygece ve Şeyh Hadid İlçesine bağlı Ankale köyünde bulunan ailelere 200 adet gıda kolisi yardımı yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak Bülbül İlçesine bağlı Kovanlı köyündeki ilkokula 20 adet çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı. AFAD Çobanbey Deposundan gönderilen 16 ton un aşağıda tabloda yer alan ZDH Bölgesindeki fırınlara dağıtılmıştır.
[Devamı]
PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIDA BUGÜN (20 Ekim 2018) 20 Ekim 2018
foto
Hatay AFAD Psikososyal Destek Çalışmaları ile Suriye Arap Cumhuriyeti Vatandaşlarına “UMUT” olmaya devam ediyor. 20 Ekim 2018 tarihinde Afrin Cinderesi İlçesi “MUHAMMEDİYE ÇADIRKENTİ”nde psikososyal destek çalışmaları kapsamında;
[Devamı]
SINIRÖTESİ YARDIMLARINDA BUGÜN (18.10.2018) 18 Ekim 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından HATAY AFAD koordinesinde Afrin ve çevre ilçelere yardımlar devam ediyor Afrin Merkezde tespit edilen öncelikle dul, öksüz ve yetimlerin bulunduğu aileler ile göçmen gelen aileler için 380 adet gıda kolisi yardımına yapıldı.
[Devamı]
SINIRÖTESİ YARDIMLARINDA BUGÜN (16.10.2018) 16 Ekim 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından HATAY AFAD koordinesinde Afrin ve çevre ilçelere yardımlar devam ediyor. -Afrine bağlı Tellef köyü yakınlarında çadırda kalan bir engelle çocuğa AFAD tarafından temin edilen bir adet tekerlekli sandalye teslim edildi.-AFAD ve Milli Eğitim iĢbirliği ile Cinderes Merkezdeki 2 okulda öğrencilere ĠHH Ġnsani Yardım Derneğince tedarik edilen okul çantaları dağıtıldı.-Muhammediye ve Deyr Ballut Çadırkentlerindeki eğitim çadırlarında kullanılmak üzere ĠHH insani Yardım Derneğince tedarik edilen masa ve sandalyeler çadırlara yerleĢtirildi.
[Devamı]
SINIRÖTESİ YARDIMLARINDA BUGÜN (15.10.2018) 15 Ekim 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından HATAY AFAD koordinesinde Afrin ve çevre ilçelere yardımlar devam ediyor. -AFAD Çobanbey Deposundan gönderilen 30 ton un aĢağıda tabloda yer alan ZDH Bölgesindeki fırınlara teslim edildi. Not: 1 ton un ile 1100 rapta ekmek üretilmektedir. -Katar Kızılayı tarafından Muhammediye ve Deyr Ballut Çadırkentlerinde kalan 19 kadına “Anne ve Çocuk Sağlığı Eğitimi” verildi. -BeĢir Derneği tarafından tedarik edilen 1500 rapta ekmek Muhammediye ve Deyr Ballut Çadırkentlerine dağıtıldı. -Kemmune Bölgesi ve ġüheda Yetimhanesindeki çadırların yenilenmesi için ĠHH Ġnsani Yardım Derneğine daha önceden teslim edilen 24 çadırın yanısıra 51 adet 16 m2 lik çadır teslim edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1516171819