İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Hatay Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

PSİKOSOSYAL DESTEK ÇALIŞMALARIDA BUGÜN (6 Eylül 2018) 06 Eylül 2018
foto
Hatay AFAD Psikososyal Destek Çalışmaları ile Suriye Arap Cumhuriyeti Vatandaşlarına “UMUT” olmaya devam ediyor. 6 Eylül 2018 tarihinde Afrin Cinderesi İlçesi “DEYR BALLUT ÇADIRKENTİ”nde psikososyal destek çalışmaları kapsamında;
[Devamı]
MUHAMMEDİYE VE DEYR BALLUT ÇADIRKENTLERİNDE ‘TEMİZLİK VE HİJYEN EĞİTİMİ’ 01 Eylül 2018
foto
30 Ağustos ve 1 Eylül 2018 tarihlerinde Hatay AFAD tarafından Psikososyal Destek Çalışmaları kapsamında Muhammediye ve Deyr Ballut Çadırkentlerinde kalan çocuklara yönelik “Temizlik ve Hijyen Eğitimi” verildi. Eğitimde çocuklara ‘el hijyeni, diş fırçalama, temizlik alışkanlığı kazanma’ ile ilgili bilgi verilmesinin ardından broşür dağıtıldı.Etkinlik çocuklarla İp ve Top Oyunları oynanmasıyla son buldu.Hatay AFAD tarafından Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmak ve normal hayata dönmelerini kolaylaştırmak amacıyla psikososyal destek çalışmaları devam etmektedir.
[Devamı]
DEYR BALLUT ÇADIRKENTİNDE ÇİZGİ FİLM GÖSTERİMİ 25 Ağustos 2018
foto
Hatay AFAD, 25 Ağustos 2018 tarihinde Afrin Cinderesi DEYR BALLUT ÇADIRKENTİ’nde “Çizgi Film Gösterimi” düzenleyerek bayramda da savaş mağduru çocukların yüzünü güldürdü.Savaş mağduru çocuklar çadırkent içinde yaşadıkları acıları unutarak, güle eğlene çizgi film izledi, oldukça keyifli anlar yaşadı. Çizgi filmin ardından Temizlik ve hijyenle ilgili çizgi film gösterimi ile çocuklar eğlenirken el hijyeni ile ilgili bilgilendi.Hatay AFAD tarafından Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmak ve normal hayata dönmelerini kolaylaştırmak amacıyla psikososyal destek çalışmaları devam etmektedir.
[Devamı]
HATAY AFAD SURİYELİ ÇOCUKLARIN BAYRAM SEVİNCİNE ORTAK OLDU 21 Ağustos 2018
foto
21 Ağustos 2018 tarihinde Hatay AFAD, Suriye’de yurtlarından edilerek Cinderesi Muhammediye ve Deyr Ballut Çadırkentlerine sığınan çocukların bayram sevincine ortak oldu. Palyaço eşliğinde Geleneksel Türk ve Suriye oyunlarının oynanmasının ardından çocuklara ‘bayram şekeri’ dağıtıldı. Hatay AFAD tarafından Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmak ve normal hayata dönmelerini kolaylaştırmak amacıyla psikososyal destek çalışmaları devam etmektedir.
[Devamı]
MUHAMMEDİYE ÇADIRKENTİNDE ÇİZGİ FİLM GÖSTERİMİ 20 Ağustos 2018
foto
Hatay AFAD, 20 Ağustos 2018 tarihinde Cinderesi MUHAMMEDİYE ÇADIRKENTİ’nde “Çizgi Film Gösterimi” düzenleyerek 6 yıldır çizgi film izleyemeyen savaş mağduru çocukların yüzünü güldürdü.Savaş mağduru çocuklar çadırkent içinde yaşadıkları acıları unutarak, güle eğlene çizgi film izledi, oldukça keyifli anlar yaşadı. Hatay AFAD tarafından Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşadıkları travmayı atlatmalarına yardımcı olmak ve normal hayata dönmelerini kolaylaştırmak amacıyla psikososyal destek çalışmaları devam etmektedir.
[Devamı]
VALİ YARDIMCISI MAHMUT HERSANLIOĞLU DEPREM SİMULASYON TIRI'NI ZİYARET ETTİ 16 Ağustos 2018
foto
Afet bilincini geliştirmek üzere Antakya Vali Ürgen Alanına kurulan AFAD Deprem Simülasyon Tırında vatandaşlar ve öğrenciler için deprem canlandırıldı. Depreme karşı farkındalık yaratmak amacıyla simülasyon tırını ziyaret eden Vali Yardımcısı Sn. Mahmut HERSANLIOĞLU, en iyi öğrenmenin deneyimleyerek öğrenme olduğunu belirtti.
[Devamı]
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI HATAY'DA 15 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Depremi Anma Etkinlikleri kapsamında; AFAD Başkanlığımızca İlimize gönderilen 'Gezici Deprem Simülasyon Tırı'nda Afet ve Acil Durum Eğitim Merkezi (AFADEM) ve İl Müdürlüğümüz eğitmenleri tarafından gerçekleşen eğitimlerde; depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekillerinin neler olduğu uygulamalı olarak anlatıldı.
[Devamı]
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI HATAY’A GELİYOR 08 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Depremi Anma Etkinlikleri kapsamında; AFAD Başkanlığımızca İlimize gönderilen gezici deprem simülasyon tırı 4 gün süre halkımıza depremlere nasıl hazırlıklı olunacağı, deprem öncesi, deprem sırası ve deprem sonrasında neler yapılması gerektiği ve doğru davranış şekillerinin neler olduğu uygulamalı olarak anlatılacaktır.
[Devamı]
HATAY AFAD ENGELLERİ KALDIRIYOR 08 Ağustos 2018
foto
Hayırsever Vatandaşlarımız tarafından alınarak AFAD lojistik deposuna teslim edilen tekerlekli sandelyeyi; Kafer Safran köyünde yaşayan engelli Fatma'ya, HATAY AFAD ekipleri tarafından teslim ederek, savaş mağduru bu gencimizi biraz olsun mutlu etmiş olduk.
[Devamı]
AFRİN YARDIMLARINDA BUGÜN (06.08.2018) 06 Ağustos 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından HATAY AFAD koordinesinde Afrin ve çevre ilçelere yardımlar devam ediyor. MABATLI İLÇESİNDE YAPILAN FAALİYETLER Rahmanlı Hatay AFAD tarafından 8 adet gıda kolisinin ve 8 paket ekmeğin dağıtımı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1314151617